Gyulai Várfürdő az egykori Almásy-kastély 8,5 hektáros parkjában épült ki, mely ma természetvédelmi terület. A négygenerációs fürdőben minden korosztály megtalálja a maga számára legkellemesebb időtöltési lehetőséget.
A Várfürdő természetvédelmi parkjában csodálatos 300 évnél öregebb kocsányos tölgyek, valamint a már említett Erkel- fa mellett 50 fajta örökzöld 200 fajta lombhullató fa és cserje tekinthető meg. A buja és gondozott növénytársulásnak köszönhetően a fürdő parkjának egyedi különleges mikroklímája van.
A Várfürdő vize alkáli-hidrogénkarbonátos-kloridos gyógyvíz. Magas ásványianyag tartalma miatt barnás tónusa van. A gyulai vizeket hat mélyfúrású kútból nyerik, melyek közül a legmélyebb 2500 méter. A fürdő 72 fokos vizét az egészségügyi miniszter 1969-ben gyógyvízzé, 1971-ben a fürdőt gyógyfürdővé és 1985-ben a gyógyfürdő környékét gyógyhellyé nyilvánította.
Javallatok:
- mozgásszervi megbetegedésekre,
- helyi idegbántalmakra,
- balesetek utáni rehabilitációs kezelésekre
- gyulladásos nőgyógyászati betegségekre
A legáltalánosabban igénybevett rehabilitációs kezelési forma, melynek hatása nagyrészt abban rejlik, hogy a folyadék relatív testsúlycsökkentő (a felhajtóerőt kihasználva), ezáltal könnyebbé válik a mozgás azok számára is akik nehezen tudnak mozogni.
A fürdő komplexumban található a Lovarda Gyógyuszoda, ahol több medence, különböző hőmérsékletű vizekkel várja a gyógyulni vágyókat, a részletes leírást itt is megtalálod.